Nowe dziedziny marketingu

Nowe dziedziny marketingu

Z roku na rok możemy zaobserwować coraz to nowe rozwiązania na reklamowanie swoich produktów. Ze względu na stale zmieniające się nawyki konsumentów, producenci oraz usługodawcy muszą być elastyczni i dostosowywać się do wymagań rynkowych. Każdy, kto nie będzie w stanie się dopasować do panujących zasad, w niedalekiej przyszłości nie będzie w stanie generować satysfakcjonujących zysków.

Firma widoczna w wyszukiwarce

Bez wątpienia większość z nas nie szuka konkretnego sprzedawcy w internecie, tylko interesującej nas usługi bądź produktu. Celem każdej firmy oferującej produkt lub usługę jest przeprowadzenie takich działań, aby tuż po wyszukaniu potencjalny klient dostał się na naszą platformę sprzedażową. Tak właśnie z grubsza można wytłumaczyć pozycjonowanie stron. Warszawa, Gdańsk, Kraków - nie ma znaczenia lokalizacja Twojej działalności. Cały proces analizy słów kluczowych, dobrania odpowiedniego nasycenia oraz właściwych linków może zostać przeprowadzony przez internet z każdego miejsca na świecie.

Potęga mediów społecznościowych

Trudno nie odnieść wrażenia, że nasze życie w pewnym stopniu przeniosło się ze świata rzeczywistego do świata wirtualnego. Ogromny wpływ na to mają media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram czy Twitter. Od kilkunastu lat są one platformą komunikacyjną dla osób z całego świata. Wystarczy kilka kliknięć na laptopie, telefonie lub tablecie, żeby móc porozmawiać z przyjacielem znajdującym się obecnie na drugim końcu Europy. Bez wątpienia takie rozwiązanie nie uszło uwadze sprzedawców. Skoro życie prywatne przeniosło się do internetu, to nawyki konsumentów także uległy znaczącej zmianie. Z tego powodu bardzo dużo firm koncentruje się w dużym stopniu na promowaniu swoich produktów oraz aktywności w mediach społecznościowych.

Różne formy tworzenia treści

Chwytliwe hasła oraz połączenie grafiki z tekstem to pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam na myśl przy okazji reklamy. Dzisiaj czasy się nieco zmieniły i należy to także wziąć pod uwagę przy okazji promocji. Coraz więcej osób, szczególnie tych z młodego pokolenia, z większym zainteresowaniem przetwarza treści wizualne aniżeli tekstowe. Można to zauważyć poprzez znaczący wzrost popularności Instagrama, czy też wybuch liczby wyświetleń na nowej platformie TikTok. Oferowane tam są przede wszystkim zdjęcia oraz formaty wideo, które w pewnym stopniu mają angażować młodego użytkownika do aktywności oraz wzrostu popularności samej marki.