Strona internetowa z prawdziwego zdarzenia!

Strona internetowa z prawdziwego zdarzenia!

W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie takiej możliwości, aby jakikolwiek biznes działał bez prężnie rozwijającej się strony internetowej. Widać to wyraźnie po statystykach sprzedażowych - rynek e-commerce z każdym miesiącem przejmuje coraz większą liczbę klientów stacjonarnych, przez co największa sprzedaż odbywa się właśnie w internecie.

Widoczni dla wszystkich

Przy wyszukiwaniu jakichkolwiek produktów nie zwracamy uwagi zazwyczaj na to, co dzieje się poza pierwszą stroną wyszukiwania. Chyba tylko osoby piszące prace licencjackie oraz magisterskie szukają swoich źródeł w dalszych częściach wyszukiwarki. Pozostali zatrzymują się na pierwszej stronie i to tam poszukują przepisów na obiad, mebli do salonu, czy książek na prezenty świąteczne. Jeżeli chcemy, żeby nasza strona dobrze współpracowała z wyszukiwarką Google, to konieczna jest inwestycja w pozycjonowanie. Poznań, Warszawa, Katowice - w każdym mieście zasady są praktycznie takie same, z delikatnymi różnicami związanymi z lokalizacją każdego z urządzeń.

Przygotowania przed założeniem strony

Zanim jednak profesjonaliści w zakresie tworzenia stron przejdą do wpisywania linijek kodu, trzeba również pamiętać o właściwym planowaniu swoich działań. Przede wszystkim należy usiąść z kartą papieru lub tablicą magnetyczną i poważnie zastanowić się nad dokładnymi celami naszego portalu oraz nazwą domeny. Ma ona nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim oddawać cel i wpadać w ucho potencjalnych klientów. Taka decyzja w wielu przypadkach może okazać się nieaktualna, dlatego właśnie tak istotne jest podjęcie jej w odpowiedni sposób. Oczywiście nie można również zapominać o aspektach wizualnych oraz graficznych. Logo powinno pasować do nazwy firmy, podobnie jak sama kolorystyka dominująca na naszym portalu lub sklepie internetowym, w zależności od naszych preferencji.

Przygotowywanie ścieżek dla klientów

Nie mamy pojęcia, co użytkownicy strony będą chcieli zrobić. Dlatego właśnie musimy być przygotowani na każdy z możliwych scenariuszy, choćby w naszej głowie wydawał się najbardziej bezsensowny oraz absurdalny. Takie działania podchodzą pod dział zwany user experience. To właśnie tam dzieją się wszystkie planowania na temat kreowania pozytywnych doświadczeń wszystkich użytkowników naszego portalu. Strona powinna być intuicyjna, łatwa w obsłudze. Każda z osób ją odwiedzająca musi bez żadnych problemów znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Właśnie dlatego bazujący na granicy psychologii i programowania UX spełnia tak ogromną rolę w tworzeniu stron internetowych.